23. listopadu 2016

Co jsem dělala poslední dobou


Říkala jsem si, že už jsem dlouho nenapsala něco osobního a co jsem vlastně dělala, tak je na čase to napravit.


Začala bych asi od předminulého víkendu

To jsem jela za babičkou na chatu, abych si odpočinula od městského života a načerpala trošku energie z lesa. Jenže mě čekalo menší překvapení a to v podobě mé malé sedmileté sestřenice, kterou babička v ten víkend nečekaně hlídala. Ale to mi nevadilo, ráda trávím čas se sestřenicí a je to taková moje malá příprava na Ameriku.

Takže jsme v ten den šli ještě na procházku, aby jsme nasbíraly lístečky, žaludy, šišky a větve na podzimní věnec, který jsme později večer vyráběly pomocí tavicí pistole.
Já si samozřejmě užívala přírody a barev. V tomhle podzim miluju. Les je plný kouzla a různých barviček, které rozzáří celou vesnici.

Dále jsme pekly muffiny. A že jich bylo. Myslela jsem, že jedna várka bude málo, ale asi by bohatě stačila. Nakonec jsme upekly kokosové, čokoládové, stračenky a brusinkové. Musím říct, že to byla šílená mňamka.
Lucinka už je přeborník v míchání a krájení čokolády a? ujídání těsta. V tom je opravdu expert.

Celý večer jsme si pak užívaly muffinek a koukáním se na Harryho Pottera.

Další den jsme šly na houby a hurá nebo spíš achjo zase domu,Celý minulý týden mi nebylo moc dobře. Asi špatné počasí, ale to mi nebránilo v tom, abych šla ven s lidmi, které mám ráda.

V pondělí jsem tedy byla na brigádě. Občas zaskakuji na recepci, když někdo nemůže. K mému štěstí mi to rychle uteklo a brzy jsem byla doma.

V úterý jsme šla se starší kamarádkou na kafe do podolí. Byla teda pěkná zima, to vám povím. Poprvé jsem vytáhla čepici a rukavice. Brr. Každopádně v podolí je krásná kavárnička jménem Cheekup. Vřele doporučuji. Mají tam moc dobré kafíčko a hlavně zákusky. Já zvolila kávový cupcake a kamarádka čokoládový a oba byly moc dobrý. A víte co? já to nebudu tajit. Nemám se za co stydět. Je to maminka mého bývalého přítele. Šíleně jsme se si sedly a nějak jsme nezkously to, že bychom se po rozchodu s přítelem neměly vidět. No a už jsme kamarádky skoro dva roky!!

Ve středu jsem šla s nejlepší kamarádkou na kafíčko do Costy. Zkusila jsem vánoční edici a to perníčkové latté a mňamka. Ráda trávím s Aničkou čas, protože i kdybychom moc nemluvily, rozuměly bychom si a věděly, na co ta druhá myslí. Je nám jedno kam půjdeme a jak moc to bude originální, protože kdykoliv někam jdeme originální to je. Tentokrát jsme tedy řešily, co dáme do balíčku pro vojáky do Bagramu. O tom se dočtete dole.

Čtvrtek jsem šla s kamarádem Kryštofem na procházku, a pak on na pivo a já na okurkovo-citrónovou limonádu. Byl to příjemný večer a moc jsem si ho užila.

Pátek
Pátek byl poměrně poklidný den až na večer, kdy jsme šli s bratrem a mamkou na Fantastic Beast 3D a to moc moc doporučuji. Opravdu skvělý film :)

Sobota
V sobotu měla mamky skupina vystoupení v Kladně. Jmenuje se to tanec pro smutné tlapky a jedná se o příspěvek na zvířecí útulek. Lidé si užijí večer koukáním na tance a kupují si perníčky, nebo různé dekorace, které přispívají do útulku. Vystupovala jsem já i můj pejsek. Já jako prodavačka šátků a můj pejsek, jako ukradená oběť cikánkou. Tedy neřekla jsem důležitou věc. Tancoval se cikánský tanec 😊


Ještě, abych nezapomněla, koupily jsme si s mamkou takovéto krásné bančičky, abychom nějak přispěly. A v ten večer se vybralo 9.800Kč, což je úžasné!! 

Teď už bych přeběhla k tomuto týdnu a to k dnešku. Včera jsem tedy byla u babiček, abych se podívala na tajnou věc, kterou zveřejním po příjezdu do USA. Pardon za tajnosti.
Dneska jsme konečně s Aničkou vyráběly balíček pro vojáky a myslím, že dopadl velice dobře. Do balíčku jsme daly: Tatranky, bonbony, čaj, delisy, polomáčené, žvýkačky, karty, dopis, křupky a vše zabalily do krabice a odnesly na Marines shop, kde si to přebral jeden šíleně sympatický voják Honza. Tímto děkuji za možnost odeslat balíček přes ně a neplatit směšné poštovné. Byl to skvělý nápad, a díky němu vojákům přijde přes 100 Kg vánočního zpříjemnění na jejich dlouhé chvíle bez rodiny a přátel. Doufám, že jim to rychle uteče a dostanou se zdraví a v pořádku zpět do jejich domovů


Vám přeji krásný večer, ráno, odpoledne a brzy se pochlubím vlastní výrobou vánočních věnců 
💗❤💛💙